Kerk & religieHuwelijk

Geen tweede huwelijksvorm toegevoegd aan kerkorde Evangelisch-Lutherse Kerk van Finland

De Evangelisch-Lutherse Kerk van Finland verwierp donderdag een voorstel om homoseksuele relaties als een huwelijksvorm toe te voegen aan haar kerkorde.

Redactie kerk
13 May 2025 10:01Gewijzigd op 13 May 2025 17:03Leestijd 1 minuut
De evangelicaal-lutherse kerk in Ylikiiminki, gelegen in de Finse Biblebelt. beeld Estormiz, Wikimedia
De evangelicaal-lutherse kerk in Ylikiiminki, gelegen in de Finse Biblebelt. beeld Estormiz, Wikimedia

Dat meldde de Finse nieuwssite Yle maandag.

Het voorstel haalde met 62 stemmen voor en 40 stemmen tegen niet de vereiste driekwartmeerderheid. „Ik ben ervan overtuigd dat de kerk uiteindelijk ook in Finland het huwelijk tussen mensen van hetzelfde geslacht zal toestaan”, reageerde aartsbisschop Tapio Luoma dinsdag.

Het voorstel om een bepaling over een tweede huwelijksvorm toe te voegen aan de kerkorde kwam van de Finse bisschoppenconferentie in mei vorig jaar. De ene vorm definieert het huwelijk als een verbintenis tussen man en vrouw en de andere als een verbintenis tussen twee mensen.

Dit voorstel was bedoeld als een compromis. Als het wél was aangenomen, waren de gemeenten van de denominatie verplicht om mensen van hetzelfde geslacht te trouwen. Ambtsdragers van die gemeenten behielden dan echter wel de vrijheid om dit vanwege gewetensbezwaren te weigeren.

Paren van hetzelfde geslacht kunnen in de Evangelisch-Lutherse Kerk van Finland nog steeds getrouwd worden door zogenoemde regenboogpriesters.

Vond je dit artikel nuttig?
Meer over
Luthersen

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer