BinnenlandOnrust Katwijk

College Katwijk na onrustige week: Bedreigingen en geweld niet accepteren 

Er is in Katwijk „absoluut geen plaats” voor bedreiging en geweld.

Redactie binnenland
22 May 2025 09:25Leestijd 1 minuut
In Katwijk braken vorige week onlusten uit bij een pro-Palestijnse demonstratie, niet ver van de Nieuwe Kerk, waar Christenen voor Israël een bijeenkomst hield. beeld ANP, Johs Walet
In Katwijk braken vorige week onlusten uit bij een pro-Palestijnse demonstratie, niet ver van de Nieuwe Kerk, waar Christenen voor Israël een bijeenkomst hield. beeld ANP, Johs Walet

Dat stelt het college van burgemeester en wethouders woensdag in een statement. In Katwijk heerste afgelopen week onrust na rellen vorige week woensdag rond een bijeenkomst van Christenen voor Israël. Katwijkers gebruikten geweld tegen pro-Palestijnse betogers. In Katwijk gaat het verhaal dat bewoners worden bedreigd vanuit pro-Palestijnse hoek.

„Geweld en bedreigingen hebben ook gevolgen voor onze dorpsgenoten. Het maakt inwoners bang en zorgt voor onrust onder families en vrienden”, schrijven burgemeester Visser en de wethouders.

Het college bespeurt „veel onbegrip” in Katwijk over het feit dat de gemeente groen licht gaf voor de pro-Palestijnse demonstratie. „Het is aan ons om beter uit te leggen hoe het recht op demonstreren in Nederland is geregeld. Demonstreren is een grondrecht. Als gemeente zijn we wettelijk verplicht dat recht te respecteren en zelfs te beschermen.”

Een demonstratie verbieden mag alleen in „uitzonderlijke gevallen”, schrijft het college. „Bijvoorbeeld als er vrees is voor zodanige ongeregeldheden die niet te bestrijden of te voorkomen zijn.”

Vond je dit artikel nuttig?
Meer over
Strijd Gaza

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer