1517
Mama? Hoort u ook die stem? Ja van wie is die stem? Van Maarten Luther maar wie is Maarten Luther dan? Als je even wacht dan gaan we eerst nog een paar boodschappen doen. Als we dan thuis zijn dan vertel ik er nog wel meer over. Mama gaat u dan nu vertellen wie Maarten Luther is?
Maarten Luther is geboren in Eisleben (1483-1546). Op 31 Oktober 151 7 spijkerde Maarten Luther de 95 stellingen Op de slotkapel te Wittenberg. Dat had Maarten Luther gedaan Omdat er deze dag veel mensen langs komen dan kunnen ze het gelijk zien. Er was op 14 Maart 1517 in Enschede een grote brand. Alles stond in vlammen, alle huizen waren verwoest behalve de poort en de kerk. (Toen waren de huizen nog van hout).
Er was in 1517 ook een man en die heette Tetzel; hij verkocht veel aflaatbrieven aan alle mensen en daar stond in „Als u deze brief koopt zijn u zonden vergeven en de zonde die u nog gaat doen zijn dan ook al vergeven!” Maar... Tetzel zij nóg iets tegen de mensen. „Als er weer een centje in de kist rinkelt is er weer een zieltje noor de Hemel.” Maar... toen is Maarten Luther naar de Aartsbisschop gegaan toen heeft Maarten Luther gezegd: „Aartsbisschop, wilt u hier zo snel mogelijk werk van maken want alle mensen gaan nu allemaal in Tetzel geloven.” Toen heeft Aartsbisschop er ook echt werk van gemaakt. Maarten Luther was een keer onder weg en toen begon het in eens te onweren toen ging Maarten Luther onder een boom schuilen toen ging hij onder die boom knielen en aan de Heere vragen of de Heere hem wil bewaren en dat heeft de Heere ook gedaan.
Er zat op een bankje in het park een man en hij zat onder een appelboom toen viel er een appel naar beneden hij zat heel verbaasd te kijken toen dacht de man waarom valt er wel een appel naar beneden en de maan niet? „Maar mama, waarom dacht die man dat dan?” „Dat weet ik ook niet, mijn jongen.” „Dan is er echt veel gebeurd in 1517.” „Ja, dat is zo maar ik hoop.... dat het nooit meer gebeurt.”