Buitenland

Rusland: overleg met Oekraïne in tweede helft van de dag

Rusland zegt dat de vredesbesprekingen met Oekraïne in Istanbul zijn verschoven naar „de tweede helft van de dag”. Dat is op verzoek van gastland Turkije, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken.

15 May 2025 11:38Leestijd 2 minuten

Turkije zou werken aan een compromis wegens een patstelling tussen Oekraïne en Rusland. Een Turkse bron zegt dat Oekraïne alleen op hoog niveau wil praten over een bestand, terwijl Rusland voor overleg op expertniveau is. De Oekraïners zouden daarom niet naar de bijeenkomst willen gaan.

De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Ankara om 12.00 uur een ontmoeting met president Recep Tayyip Erdogan. Hij beslist daarna pas wat de volgende stappen zullen zijn. Zelensky zei bij aankomst in Ankara dat het niveau van de Russische delegatie „decoratief” was.

Het Russische staatspersbureau TASS meldde eerder dat het overleg om 09.00 uur zou beginnen, maar dat werd al snel tegengesproken door Oekraïne. Er is weinig bekend over de nog te voeren gesprekken.

Het directe overleg tussen Rusland en Oekraïne komt na een voorstel van de Russische president Vladimir Poetin. Zelensky daagde Poetin uit om naar Istanbul te komen voor een ontmoeting, maar die ging niet akkoord.

Vond je dit artikel nuttig?

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer