Binnenland

Rotterdamse PvdA-leider voorgedragen als wethouder in Den Haag

Co Engberts, de fractievoorzitter van de PvdA in Rotterdam, is voorgedragen als wethouder in Den Haag. Hij moet de opvolger worden van partijgenoot Martijn Balster als wethouder voor wonen, welzijn, wijken en het gebied Den Haag Zuidwest.

13 May 2025 12:23Gewijzigd op 13 May 2025 12:48Leestijd 2 minuten

Engberts, die in Den Haag is geboren, heeft dinsdag een brief gestuurd aan de Haagse gemeenteraad. Daarin schrijft hij dat hij verschil wil maken „voor mensen die al te vaak over het hoofd worden gezien. Niet met grote woorden, maar met daden die landen op straat en het dagelijks leven van Haagse inwoners beter maken.”

De Haagse PvdA noemt Engberts benaderbaar en zegt dat hij verbinding wil zoeken. „Zijn inhoudelijke ervaring en zijn vermogen om politieke en maatschappelijke belangen te verbinden, maken hem volgens de PvdA-fractie uitermate geschikt voor de Haagse opgaven.”

Balster was in maart opgestapt. Hij kreeg veel kritiek op zijn woonwagenbeleid. Den Haag kreeg vorig jaar van de rechtbank de opdracht om meer plekken te regelen, maar dat is nog niet gelukt. Een belangenvereniging beschuldigde Balster van antiziganisme, dus van discriminatie van Roma en Sinti. Ook zou hij de mensenrechten van woonwagenbewoners schenden. Vanuit de gemeenteraad kreeg Balster eveneens kritiek.

In een reactie bij de aankondiging van zijn vertrek zei Balster: „De aantijgingen aan mijn adres op het woonwagendossier hebben me diep gekwetst. Zonder vertrouwen vaart niemand wel.”

De coalitie in Den Haag bestaat uit zes partijen. Zij leverden samen acht wethouders. Na het vertrek van Balster waren daar zeven van over en zat de PvdA tijdelijk niet mee aan tafel. Het is de bedoeling dat Engberts op 22 mei wordt benoemd. Op die dag verlaat hij de Rotterdamse raad. Het is nog niet bekend wie hem opvolgt als fractievoorzitter.

Vond je dit artikel nuttig?

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer