Economie

ACM onderzoekt overname geldtransporteur om zorgen concurrentie

De Autoriteit Consument & Markt (ACM) start een onderzoek naar de recente overname van de Nederlandse tak van de Duitse geldtransporteur Ziemann door concurrent Brink’s. Beide bedrijven transporteren contant geld naar bijvoorbeeld geldautomaten en fysieke winkels in opdracht van banken en winkeliers. De toezichthouder maakt zich zorgen over een gebrek aan concurrentie.

ANP
7 March 2025 17:11Leestijd 1 minuut

De waakhond maakt zich al langer zorgen over de markt voor geldtransport omdat het aantal partijen beperkt is. Brink’s is een concern dat wereldwijd actief is en het is volgens de ACM met afstand de grootste geldtransporteur in Nederland. Door de overname nemen de zorgen van de toezichthouder toe. Te weinig concurrentie leidt doorgaans tot hogere prijzen, slechtere dienstverlening en minder innovatie, aldus de ACM.

De toezichthouder kijkt nu of sprake is van een overtreding van de mededingingsregels, waaronder het verbod op het misbruik maken van een machtspositie.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer