BuitenlandSyrië 

Leger VS zegt leider Islamitische Staat in Syrië gedood te hebben

Het Amerikaanse leger heeft naar eigen zeggen Abu Yusif, de leider van terreurgroep Islamitische Staat (IS), in Syrië gedood.

20 December 2024 15:44Gewijzigd op 20 December 2024 16:56Leestijd 1 minuut
Verwoestingen in het zuiden van Damascus. beeld AFP, Aris MESSINIS
Verwoestingen in het zuiden van Damascus. beeld AFP, Aris MESSINIS

Hij kwam donderdag met nog een lid van IS om het leven bij een Amerikaanse luchtaanval in de Syrische provincie Deir al-Zor. In de oostelijke aan Irak grenzende provincie zijn IS-jihadisten actief.

Volgens het Amerikaanse legercommando in de regio (CENTCOM) willen jihadisten de recente omwenteling in Syrië gebruiken om circa 8000 jihadisten te bevrijden, die momenteel in Syrië gevangen zitten. De Amerikanen willen IS „agressief aanpakken” om dat te voorkomen, stelt CENTCOM in een verklaring. Dat laat ook weten dat het gebied waar de aanval plaatsvond voorheen onder controle stond van het Syrische regime en Russen.

Dictator Bashar al-Assad werd begin december verdreven door gewapende groepen onder leiding van Hayat Tahrir al-Sham (HTS), de nieuwe machthebbers in Syrië. De Verenigde Staten voeren al jarenlang aanvallen uit om een heropleving van IS in Syrië te voorkomen en sinds de val van Assad zijn het er tientallen geweest. De VS hebben het aantal militairen in Syrië dit jaar verdubbeld naar

Vond je dit artikel nuttig?

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer