Economie

Vakbond roept op tot staking Duitse luchthavens maandag

De Duitse vakbond Verdi heeft opgeroepen tot een staking van 24 uur door grondpersoneel op elf Duitse luchthavens op maandag, waaronder Frankfurt. De staking is volgens Verdi nodig om de eisen voor een hoger loon kracht bij te zetten. De actie zal naar verwachting voor forse verstoringen van het vliegverkeer in Duitsland zorgen.

7 March 2025 10:41Gewijzigd op 7 March 2025 11:15Leestijd 2 minuten

Naast Frankfurt, de grootste luchthaven van Duitsland en de thuisbasis van Lufthansa, wordt ook in München, Hamburg, Stuttgart, Keulen/Bonn, Düsseldorf, Dortmund, Hannover, Bremen en Leipzig-Halle gestaakt.

Onder meer beveiligingsmedewerkers en grondpersoneel moeten het werk neerleggen. De cao waarvoor actie wordt gevoerd, geldt voor meer dan 2,5 miljoen mensen die werken in het onderwijs, bij de overheid of op luchthavens. Verdi eist 8 procent hoger loon, hogere bonussen en drie extra betaalde verlofdagen.

Eerder werd al het werk neergelegd op de luchthavens van Keulen/Bonn, Düsseldorf en München waardoor vluchten werden geannuleerd, onder meer van KLM. Donderdag werd nog gestaakt door duizenden zorgmedewerkers en deze vrijdag moet in de kinderopvang het werk worden neergelegd.

„Wij zijn gedwongen tot stakingen omdat de werkgevers in de lopende cao-onderhandelingen in de publieke sector tot dusver geen voorstel hebben neergelegd en geen bereidheid tonen om aan onze rechtvaardige eisen te voldoen”, aldus Verdi-vicevoorzitter Christine Behle.

Werkgevers zeggen dat de eisen financieel onhaalbaar zijn. Later deze maand zijn er nieuwe onderhandelingen. Lufthansa en de Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV hebben kritiek geuit op de acties.

Vond je dit artikel nuttig?

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer