Binnenland

Maasstad Ziekenhuis weer bacterievrij

In het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam heeft de besmettelijke darmbacterie VRE zich niet verder verspreid over andere afdelingen. „Het is veilig voor patiënten en bezoekers om het Maasstad Ziekenhuis te bezoeken, zowel voor een afspraak op de polikliniek als voor een opname”, aldus het ziekenhuis.

5 July 2018 14:18Gewijzigd op 16 November 2020 13:41Leestijd 1 minuut

Twee weken geleden werd bij 25 (ex-)patiënten de bacterie aangetroffen tijdens een wekelijkse controle. Er werden toen voorzorgsmaatregelen genomen om verspreiding te voorkomen. Zo werd er onder meer extra gereinigd en gedesinfecteerd in het ziekenhuis.

Volgens het Maasstad Ziekenhuis heeft niemand die besmet is geraakt, ziekteverschijnselen als gevolg van de bacterie.

De VRE-bacterie (vancomycine-resistente enterokok) is niet gevaarlijk voor gezonde mensen, maar verhoogt het risico op infecties bij ernstig zieke patiënten met bijvoorbeeld long- of hartproblemen.

Vond je dit artikel nuttig?

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer