Politiek

Akkoord over belastingverlaging 2016

DEN HAAG (ANP). Voor burgers en bedrijven komen er volgend jaar belastingverlagingen van in totaal 5 miljard euro. De Eerste Kamer stemde dinsdagavond in met het plan van de regering. Daarmee is na maanden discussie de laatste horde genomen.

23 December 2015 06:53Gewijzigd op 16 November 2020 00:15Leestijd 1 minuut
Staatssecretaris Eric Wiebes van Financien tijdens de behandeling van het Belastingplan 2016. Beeld ANP
Staatssecretaris Eric Wiebes van Financien tijdens de behandeling van het Belastingplan 2016. Beeld ANP

Het kabinet van VVD en PvdA zag zich gedwongen steun te zoeken bij de oppositie, omdat de coalitie in de Eerste Kamer geen meerderheid heeft. CDA en D66 besloten bij de lastenverlichting mee te doen. Veel huishoudens gaan er honderden euro’s per maand op vooruit.

De regering moest alles uit de kast halen om het Belastingplan voor 2016 door het parlement te loodsen. Vooral D66 bleef lang dwarsliggen. Maar in ruil voor enkele aanpassingen en andere tegemoetkomingen kon de partij zich uiteindelijk achter het plan scharen.

Het belangrijkste is dat de lastenverlaging er doorheen komt, benadrukte minister Jeroen Dijsselbloem (Financiën) de afgelopen tijd. Volgens hem helpen de lagere lasten het economisch herstel. Ook moet het plan leiden tot 35.000 nieuwe banen.

Tegenstanders in de Eerste Kamer vrezen dat vooral werknemers gaan profiteren en de tweedeling met niet-werkenden wordt vergroot. Ook zou de kloof groeien tussen huishoudens met een kostwinner en die van tweeverdieners.

Vond je dit artikel nuttig?
Meer over
Eenverdieners

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer