Leger klaar om aanvoer energie te verzekeren
DEN HAAG - De krijgsmacht staat klaar om de aanvoerroutes van energie indien nodig te beschermen en een ongestoorde aanvoer te verzekeren.
Dat schrijven de ministers Bot van Buitenlandse Zaken en Brinkhorst van Economische Zaken in reactie op een advies van de Algemene Energieraad (AER) over het energiebeleid.De raad adviseerde het kabinet in januari om zo nodig militaire middelen in te zetten om de aanvoer van energie te verzekeren. De regering ziet behalve voor de eigen krijgsmacht ook een grote rol weggelegd voor de NAVO. Die kan stabiliteit en veiligheid bieden rond de aanvoerroutes.
De AER pleitte verder voor meer Haagse sturing van het energiebeleid. Die komt er, schrijven Bot en Brinkhorst. Behalve hun eigen departementen en dat van VROM zullen ook de ministeries van Defensie en van Binnenlandse Zaken meer betrokken raken bij het energiebeleid.