Economie

Handelsminister VS zinspeelt op minder zware heffingen buurlanden

De Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick heeft gezinspeeld op mogelijk minder zware importheffingen voor Mexicaanse en Canadese goederen. „Zowel de Mexicanen als de Canadezen hebben me vandaag de hele dag gebeld om te laten zien dat ze het beter zullen doen, en de president luistert, want je weet dat hij zeer, zeer eerlijk en redelijk is”, zei Lutnick in een interview met nieuwszender Fox Business. „Dus ik denk dat hij iets met hen gaat uitwerken.”

4 March 2025 23:01Gewijzigd op 4 March 2025 23:18Leestijd 2 minuten

Lutnick rekent erop dat Trump de buurlanden „ergens in het midden” tegemoet wil komen. Daarover zou woensdag al een officiële aankondiging kunnen komen. Lutnick verwierp wel het idee dat de dinsdag ingevoerde tarieven volledig zouden worden teruggedraaid, en verwees in plaats daarvan naar het handelsverbond tussen de VS, Mexico en Canada dat tijdens Trumps eerste termijn werd gesloten.

De opmerkingen van Lutnick zijn het eerste publieke signaal sinds de invoering van de heffingen dat Trump toch bereid is om de maatregelen af te zwakken. Canada en China hebben inmiddels al tegenmaatregelen aangekondigd en ook Mexico wil de Amerikaanse heffingen vergelden. Trump gooide in de loop van dinsdag nog olie op het vuur met de opmerking dat vergeldingstarieven opgelegd door Canada onmiddellijk zullen worden beantwoord met wederzijdse tarieven van dezelfde omvang.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl
Vond je dit artikel nuttig?

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer