Binnenland

Haringvlietbrug vrijdagavond dicht voor onderzoek naar storing

De Haringvlietbrug (A29) gaat vrijdagavond dicht voor onderzoek, meldt Rijkswaterstaat. Sinds zondag 11 mei kampt de brug met verschillende storingen.

23 May 2025 13:53Leestijd 1 minuut

Volgens Rijkswaterstaat is het onderzoek naar de oorzaak van de storingen „in volle gang”. Vrijdag tussen 20.00 uur en 23.59 uur wordt de brug gesloten voor al het wegverkeer. „De brug wordt in die tijd meermaals geopend en gesloten voor onderzoek naar de oorzaak en het zoeken naar een oplossing”, aldus de organisatie.

Sinds vrijdagmiddag 12.00 uur wordt de brug niet geopend voor „hoge scheepvaart”.

Tijdens de afsluiting wordt verkeer omgeleid. Met hulpdiensten is afgesproken dat ze de brug kunnen gebruiken indien nodig.

Woensdag vroegen de gemeenten Goeree-Overflakkee en Hoeksche Waard Rijkswaterstaat „met spoed” maatregelen te treffen om de problemen op te lossen. Die dag was er ook een storing. Het verkeer heeft „verschillende keren enorme overlast ondervonden” van de situatie, meldden ze.

Vond je dit artikel nuttig?

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer