Binnenland

Rioolprobleem in Deventer nog niet opgelost

De herstelwerkzaamheden aan het rioleringssysteem in een deel van Deventer nemen zaterdag nog tijd in beslag. Dat meldt de gemeente op haar website.

17 May 2025 10:23Gewijzigd op 17 May 2025 10:41Leestijd 2 minuten

Bij werkzaamheden werd vrijdag een belangrijke rioolbuis geraakt, waardoor het afvalwater niet afgevoerd kan worden. Ruim 9000 inwoners en ondernemers in de wijken Colmschate-Zuid en Kloosterlanden kregen daarom het dringende verzoek om zo min mogelijk water te gebruiken. De gemeente adviseerde onder meer om het toilet zo weinig mogelijk door te spoelen. De oproep geldt nog zeker tot en met de middag.

„Het is ontzettend vervelend voor bewoners en ondernemers in dit gebied. Daarom hebben we ook de tips gegeven om het enigszins leefbaar te houden. Help elkaar ook met tips of anderszins om er samen uit te komen. De medewerkers van het aannemersbedrijf zijn de hele nacht doorgegaan: ze zetten alles op alles om ervoor te zorgen dat ons rioleringssysteem weer snel zijn werk doet”, zegt burgemeester Ron König.

Bij de werkzaamheden is ook beton in een deel van de pijpleiding terechtgekomen en uitgehard. Hierdoor moet een deel van de buis worden vervangen. Zaterdag worden nieuwe buizen geleverd, meldt de gemeente. Experts onderzoeken op dit moment de omvang van het onbruikbare deel van de buis.

De gemeente zet tankwagens in om rioolwater af te voeren. Dit moet voorkomen dat vervuild water overloopt en in sloten, vijvers en ander open water terechtkomt. Het risico op vissterfte en ernstige schade aan de natuur zou in dat geval groot zijn.

Vond je dit artikel nuttig?

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer