Binnenland

COA: rapport onderstreept belang asielopvang goed te organiseren

Het rapport van twee adviesraden voor asielminister Marjolein Faber „onderstreept het belang om de asielopvang in Nederland structureel goed te organiseren en financieren”, stelt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdag in een reactie.

26 March 2025 21:36Leestijd 1 minuut

„Wij herkennen de conclusies en waarderen het dat de Adviesraad Migratie en de Raad voor het Openbaar Bestuur hier op een degelijke wijze aandacht voor vragen. Wij willen graag zo snel als mogelijk van de dure noodopvang afkomen door met gemeenten, provincies en landelijke overheid voldoende structurele asielopvang te realiseren”, aldus de organisatie.

De Adviesraad Migratie (AM) en de Raad voor het Openbaar Bestuur (ROB) stellen in hun rapport dat Faber 1 miljard euro kan besparen door de asielopvang beter te organiseren. Dure noodopvangplekken zijn dan niet meer nodig, aldus de raden.

Hun aanbevelingen schuren met het beleid van de PVV-bewindsvrouw. Zo raden ze aan om afspraken te maken over de verdeling van asielzoekers, terwijl Faber juist een streep wil trekken door de spreidingswet die dit moet regelen.

Vond je dit artikel nuttig?

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer