Buitenland

VN-chef: drastische klimaatactie nodig om ‘ravijn’ te dichten

De wereld moet drastisch actie ondernemen om de ergste gevolgen van klimaatverandering te voorkomen, vindt VN-chef António Guterres. Hij reageert op het zogenoemde Emissions Gap Report van het VN-milieubureau UNEP. Dat laat zien dat de wereld op weg is om minstens 2,5 graden warmer te worden dan voor de industrialisatie.

20 November 2023 15:33Leestijd 1 minuut

Wereldleiders hebben met elkaar afgesproken de opwarming te beperken tot 2 graden, of bij voorkeur 1,5 graad. Er zit dus een groot gat (gap) tussen wat er beloofd is, en de actie die landen wereldwijd ondernemen. Guterres noemt het eerder een „ravijn” dan een gat.

Guterres zegt ook naar Antarctica af te reizen, „waar de dodelijke impact van de klimaatcrisis al te zien is”. Deze zomer lag er minder zee-ijs dan ooit in het gebied. Dat terwijl het toen winter was op de Zuidpool.

Vond je dit artikel nuttig?

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer