Eerste Oosterscheldekreeft levert 42.500 euro op voor goede doel
Radiomaker en muzikant Edwin Evers heeft op de visafslag van het Zeeuwse Colijnsplaat de eerste Oosterscheldekreeft van dit seizoen geveild voor een bedrag van 42.500 euro. De koper van de ruim twee kilo wegende kreeft is het bedrijf Aquamossel-Triton uit Yerseke.
De opbrengst gaat dit jaar naar de Maag Lever Darm Stichting. „De opbrengst van de veiling van de eerste Oosterscheldekreeft is een prachtige afsluiting van de darmkankermaand. Het blijft noodzakelijk om het belang van vroege opsporing van darmkanker onder de aandacht te brengen”, aldus Evers.
Het Zeeuwse kreeftenseizoen duurt tot en met 15 juli. In 2019, voor de coronacrisis, werd voor het laatst de eerste Oosterscheldekreeft geveild. Die leverde toen 50.000 euro op. Behalve in de Oosterschelde wordt er ook op de Grevelingen en in het Veerse Meer gevist op kreeft.