Kerk & religie

IKON wijzigt samenstelling kerkdiensten

De IKON is gestopt met het registreren en op televisie uitzenden van complete kerkdiensten, omdat het hedendaagse kijkerspubliek steeds sneller afhaakt.

Redactie kerk
29 October 2002 07:36Gewijzigd op 13 November 2020 23:54Leestijd 1 minuut

Het gemiddeld aantal kijkers was gedaald van ongeveer 100.000 enkele jaren geleden tot 30.000 tot 50.000 nu.

De IKON heeft daarom gekozen voor een televisieviering nieuwe stijl. Deze lijkt aan te slaan, aldus de omroep. Keken op 20 oktober nog 45.000 mensen naar de eerste uitzending van ”Het vermoeden”, zoals de „nieuwe vorm van vieren” heet, afgelopen zondag waren dat er 75.000. Dat heeft een woordvoerster van de interkerkelijke zendgemachtigde maandag gezegd.

”Het vermoeden” is toegesneden op de hedendaagse buitenkerkelijke mens. Centraal staat het persoonlijk verhaal van een gast, gekoppeld aan een door hem of haar gekozen bijbelverhaal. Dat wordt afgewisseld met liturgische elementen zoals gebeden, liederen en een zegenbede.

De IKON loopt volgens een woordvoerder wel het risico een deel van de kijkers naar de vertrouwde kerkdiensten te verliezen.

Vond je dit artikel nuttig?

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer