Economie

Tegenkandidaten: wacht met reorganisatie FNV Bondgenoten

FNV Bondgenoten moet voorlopig geen werknemers ontslaan of andere onomkeerbare besluiten nemen. Dat hebben de tegenkandidaten voor het nieuwe hoofdbestuur, H. van der Kolk en L. Vlek, woensdag gevraagd aan de vakbond.

23 October 2002 13:30Gewijzigd op 13 November 2020 23:53Leestijd 2 minuten

De benoeming van de nieuwe bestuurders staat op 28 november gepland, terwijl de bondsraad (het hoogste orgaan van de bond) vrijdag en volgende week vrijdag vergadert over de organisatie. „Op de agenda staat de vermindering personeelsbezetting en de huisvesting”, aldus Vlek, die andere plannen heeft met FNV Bondgenoten dan het huidige bestuur. „Het is gewoon niet fatsoenlijk als je begin november 200 werknemers ontslag aanzegt, terwijl een nieuw bestuur dat aan het eind van die maand weer moet terugdraaien.”

FNV Bondgenoten, de grootste vakbond van Nederland, verkeert al enige tijd in geldnood door de dalende aandelenkoersen. Een interim-manager is aangesteld om te saneren. Vrijdag bespreekt de bondsraad het voorstel om deze manager voorlopig de functie van penningmeester te geven om slagvaardiger te kunnen ingrijpen.

Het plan van het bestuur is om per 1 januari tweehonderd van de 750 arbeidsplaatsen te schrappen. Gedwongen ontslagen zijn niet uitgesloten. Bovendien wil het bestuur enkele kantoren sluiten en besparen op de ledenservice.

De vergadering van de bondsraad vindt vrijdag en volgende week vrijdag plaats in Leersum. De bondsraad bestaat uit een gekozen groep leden. Een woordvoerster van FNV Bondgenoten ontkent dat de bondsraad formeel beslist over de reorganisatie. Dat is geen bevoegdheid van de raad. Wel zouden er besluiten te verwachten zijn over verhoging van de contributie, verandering van de polisvoorwaarden en een aangepast financieel model.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl
Vond je dit artikel nuttig?

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer