Economie

Reuters: handelsoverleg VS-China in Genève hervat na lunchpauze

Het handelsoverleg tussen China en de Verenigde Staten in het Zwitserse Genève is hervat na een lunchpauze. Dat melden ooggetuigen aan persbureau Reuters. Volgens Reuters zijn de Chinese en Amerikaanse delegaties teruggekeerd naar de onderhandelingen in een residentie in een buitenwijk van Genève.

10 May 2025 15:08Gewijzigd op 10 May 2025 15:19Leestijd 2 minuten

De Chinese afvaardiging wordt geleid door vicepremier He Lifeng en de Amerikaanse delegatie door minister van Financiën Scott Bessent. Ook handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer is aanwezig. Het is het eerste overleg tussen de economische grootmachten sinds president Donald Trump een handelsoorlog met China ontketende. De VS hebben heffingen van 145 procent op de meeste Chinese goederen opgelegd en Beijing heeft teruggeslagen met heffingen van 125 procent op Amerikaanse producten.

Er wordt niet verwacht dat de partijen al tot een volledig akkoord komen. Maar mogelijk kunnen de onderlinge spanningen wel worden verminderd. Trump heeft al gehint akkoord te kunnen gaan met een verlaging van de heffingen tegen China naar 80 procent.

Ook Chinese staatsmedia maken melding van het hervatten van het topoverleg dat voor het hele weekend gepland staat.

De Zwitserse minister van Economische Zaken Guy Parmelin had vrijdag voorafgaand aan het overleg een ontmoeting met de delegaties. Hij zei dat het feit dat er gepraat wordt al een succes is en dat de gesprekken mogelijk zelfs tot maandag kunnen duren. De Amerikaans-Chinese ontmoeting kwam mede tot stand door bemiddeling van de Zwitsers.

Vond je dit artikel nuttig?

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer