Economie

China evalueert toenadering VS voor voeren handelsgesprekken

De Chinese regering onderzoekt de mogelijkheid van handelsgesprekken met de Verenigde Staten. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel vrijdag in een verklaring laten weten. Volgens het ministerie hebben de VS meermaals contact gezocht met Beijing om te praten over de wederzijdse importheffingen.

2 May 2025 07:37Leestijd 1 minuut

„De VS hebben onlangs via relevante partijen berichten naar China gestuurd, in de hoop gesprekken met China te beginnen”, stelde het handelsministerie in een verklaring. „China evalueert dit momenteel.”

De VS hebben op de import van veel Chinese goederen een heffing van 145 procent ingevoerd. China reageerde daarop met heffingen van 125 procent op import uit de VS. De verklaring van Beijing duidt op beweging in de impasse tussen de twee landen. Zowel Washington als Beijing hebben eerder naar elkaar gewezen om de eerste stap tot onderhandelingen te zetten.

Vond je dit artikel nuttig?

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer