Binnenlandonderzoek ru groningen

„Noorderlingen radicaliseren tegen de overheid”

In de drie noordelijke provincies groeit het extremisme en dat veroorzaakt meer incidenten. Die zijn gericht tegen de overheid, „waarbij regelmatig kruisbestuiving plaatsvindt met extreemrechts”, stelt de Rijksuniversiteit Groningen na onderzoek in opdracht van de gemeente Groningen.

ANP
23 November 2022 09:33Gewijzigd op 23 November 2022 09:52Leestijd 1 minuut
beeld ANP, Siese Veenstra
beeld ANP, Siese Veenstra

Volgens de onderzoekers is er geen vaste groep, de opvattingen en organisatievormen zijn „fluïde”. Het extremisme heeft te maken met het coronabeleid, stikstofmaatregelen en de opvang van asielzoekers, maar komt voor uit „een breder gedeeld maatschappelijk ongenoegen in de regio”, aldus de universiteit.

De onderzoekers zeggen dat de noordelijke autoriteiten zich bij extremisme nog vooral op jihadisme richten, terwijl islamitisch radicalisme in Groningen, Friesland en Drenthe „slechts een beperkte rol speelt bij uitingen van extremisme”.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer