Kerk & religie

ZGG staat stil bij vijftig jaar zending

WOERDEN – De Zending Gereformeerde Gemeenten (ZGG) begon vijftig jaar geleden met daadwerkelijk zendingswerk. Op verschillende manieren geeft de organisatie dit jaar aandacht aan het jubileum.

Kerkredactie
21 February 2012 10:16Gewijzigd op 14 November 2020 19:29Leestijd 2 minuten
Dinsdag is het exact vijftig jaar geleden dat de eerste zendingswerkers van de Zending Gereformeerde Gemeenten naar Nieuw-Guinea, het huidige Papoea, vertrokken. Met de ms Oranje voeren zij naar Singapore. Vandaar vlogen zij naar Nieuw-Guinea. Voor vertre
Dinsdag is het exact vijftig jaar geleden dat de eerste zendingswerkers van de Zending Gereformeerde Gemeenten naar Nieuw-Guinea, het huidige Papoea, vertrokken. Met de ms Oranje voeren zij naar Singapore. Vandaar vlogen zij naar Nieuw-Guinea. Voor vertre

De eerste werkers vertrokken op woensdag 21 februari 1962, vandaag vijftig jaar geleden, naar Nieuw-Guinea, het huidige Papoea. Het passagierschip ms Oranje bracht de vier zendelingen Diny Sonneveld (verpleegkundige), het echtpaar Ten Voorde (onderwijs) en ds. G. Kuijt (zendingspredikant) naar Singapore. Vandaar reisden zij per vliegtuig naar Nieuw-Guinea.

Al geruime tijd leefde er binnen de Gereformeerde Gemeenten het verlangen om de „uitwendige zending” ter hand te nemen. In 1908 riep de generale synode de Commissie voor Uitwendige Zending in het leven. De commissie steunde onder meer het werk van ds. D. J. Benjamin onder Armeense vluchtelingen. Van structurele zending was echter nog geen sprake.

De generale synode voelde de zendingsopdracht weliswaar drukken, maar „bergen van bezwaren rijzen”, zo noteerde men in 1919. De synode vroeg zich onder meer af wie er voor het zendingswerk geschikt zou zijn. Ook waren er vragen over de financiën. „En toch, bij de Heere zijn alle dingen mogelijk.”

Enkele decennia later is er voorzien in werkers en geld. In 1962 vertrekken de eerste vier zendelingen naar Nieuw-Guinea.

De ZGG geeft in 2012 op verschillende manieren aandacht aan het jubileum. Zo staat de jaarlijkse zendingsdag, die dit jaar in juni wordt gehouden, in het teken van vijftig jaar daadwerkelijke zending.

Verder verschijnen er verschillende boeken over zendingsthema’s, waaronder een prekenbundel met preken van de zendingsdeputaten. Het Walchers Jongerenkoor werkt aan een speciale jubileum-cd.

Meer over
Zending
Papoea

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl
Vond je dit artikel nuttig?

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer