Buitenland

Koning Saudi-Arabië steunt Mubarak

RIYAD (ANP/AFP/RTR) – Koning Abdullah van Saudi-Arabië steunt de president van zijn buurland Egypte, Hosni Mubarak. Dat heeft de vorst duidelijk gemaakt in een telefoongesprek, meldde het Saudische staatspersbureau SPA zaterdag.

29 January 2011 13:36Gewijzigd op 14 November 2020 13:29Leestijd 1 minuut

„Geen Arabier of moslim kan toestaan dat er wordt gemorreld aan de veiligheid en stabiliteit van het Arabische en islamitische Egypte, door mensen die uit naam van vrije meningsuiting zijn geïnfiltreerd in het volk en het misbruiken om hun vernietigende haat te injecteren”, zei Abdullah volgens SPA. Mubarak zou Abdullah hebben geantwoord dat de situatie in Egypte stabiel is.

De 82-jarige Mubarak is de afgelopen dagen in het nauw gedreven door heftige straatprotesten. De president deed toegevingen aan de betogers, zoals het ontslag van de regering en de belofte van hervormingen. Desondanks zijn er zaterdag opnieuw veel mensen de straat opgegaan.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer