RVS: Geen Lidl bij A28 Staphorst
De Raad van State steunt de gemeente Staphorst in haar weigering om de vestiging van een Lidlsupermarkt in een hal langs de snelweg A28 toe te staan.

Dat bleek woensdag tijdens een zitting van de Raad van State.Eigenaar E. Bovenhuis uit Meppel wil het leegstaande gebouw verhuren aan Lidl. Voordat de supermarkt in het pand kan worden ondergebracht, moet er het een en ander worden verbouwd. De gemeente weigerde Bovenhuis vrijstelling van het bestemmingsplan te geven en hem een bouwvergunning te verlenen.
Volgens de Raad van State is het bestemmingsplan van het pand niet helder, maar is het wel duidelijk dat detailhandel op de bewuste locatie niet is toegestaan. Daarmee veegt de Raad van State bezwaren van Bovenhuis tegen de weigering van de gemeente van tafel.
Volgens Bovenhuis laat het bestemmingsplan zowel een groothandel als een winkel toe. De Raad van State stelt dat een winkel alleen wordt toegestaan als die ondergeschikt is aan de groothandel en in de dorpskern is gevestigd.