BuitenlandOekraïne 

Oekraïense media: VS komen met extra militaire hulp

De Verenigde Staten gaan Oekraïne voor het eerst sinds het aantreden van president Donald Trump extra militaire hulp leveren, melden Oekraïense media. Het zou gaan om de export van minstens 50 miljoen dollar (44 miljoen euro) aan militaire goederen.

1 May 2025 16:09Gewijzigd op 1 May 2025 16:24Leestijd 1 minuut
beeld EPA
beeld EPA

Sinds Trump ruim drie maanden geleden zijn voorganger Joe Biden afloste in het Witte Huis, drogen de wapenleveranties die Oekraïne overeind houden langzaam op. Alleen wat Biden al had toegezegd wordt nog geleverd. En zelfs dat lag tijdelijk stil na een in ruzie uitgemond bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan Trump.

Maar Trump heeft het Amerikaanse parlement nu laten weten dat hij van plan is deze extra hulp goed te keuren, meldt de Kyiv Post op gezag van diplomaten. Woensdag sloten de VS en Oekraïne eindelijk het grondstoffenakkoord waarop het Witte Huis al maanden aandringt. Trump toont zich ook steeds ongeduldiger over Rusland, dat maar niet instemt met het staakt-het-vuren dat hij heeft voorgesteld.

Vond je dit artikel nuttig?

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer