Buitenland

Duitsland vraagt coulance Brussel om defensieschulden te maken

Duitsland wil gebruikmaken van een uitzondering op de limieten voor Europese begrotingstekorten om zo miljarden euro’s meer aan defensie te besteden. De regering in Berlijn heeft de Europese Commissie gevraagd zich dieper in de schulden te mogen steken.

28 April 2025 12:50Leestijd 1 minuut

Duitsland geeft van alle Europese landen al het meeste uit aan defensie en wil dat de komende jaren nog opvoeren. De traditionele kampioen van zuinig schatkistbeheer liet Nederland de afgelopen tijd alleen achter als tegenstander van het aangaan van extra schulden om Europa te herbewapenen.

Duitsland is tot dusver het enige EU-land dat heeft gemeld een beroep op de uitzondering te willen doen, bevestigt de Europese Commissie. Het loopt nog geen storm, erkent een woordvoerder. De regeling was nadrukkelijk ook bedoeld voor Zuid-Europese lidstaten als Italië, Spanje en Frankrijk, die direct met de begrotingsregels zouden botsen als ze hun defensiebudget opschroeven. Maar juist zij gaan liever niet nog meer leningen aan.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl
Vond je dit artikel nuttig?

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer