Economie

Bloomberg: Brussel wil waterverbruik in datacenters beperken

De Europese Commissie werkt aan het opstellen van speciale normen om het waterverbruik in datacenters te beperken. Dat is een van de manieren waarmee Brussel wil voorkomen dat er komende decennia watertekorten ontstaan, meldt persbureau Bloomberg dat een conceptdocument heeft ingezien.

15 May 2025 21:54Leestijd 1 minuut

Het is de bedoeling dat er eind 2026 een maatregel ligt. Die zou dan onderdeel zijn van een plan om datacenters duurzamer te maken.

De klimaatimpact van datacenters is al langer een heikel onderwerp, zeker sinds de opkomst van kunstmatige intelligentie. Daarvoor is meer rekenkracht van computers nodig. Hierdoor wordt ook veel meer energie verbruikt. Datacenters slurpen ook steeds grotere hoeveelheden water om hun servers te koelen en oververhitting te voorkomen.

Ook in de batterijproductie en chipsector zou de Europese Commissie naar het waterverbruik kijken. Volgens Bloomberg wil Brussel tevens boeren stimuleren minder water te gebruiken.

Vond je dit artikel nuttig?

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer