Buitenland

WHO adviseert derde coronaprik voor mensen met zwak immuunsysteem

De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) adviseert mensen met een zwak immuunsysteem een derde inenting tegen het coronavirus te halen. Veel landen, waaronder Nederland, waren daar al mee begonnen.

ANP
11 October 2021 18:16Leestijd 1 minuut

De WHO adviseerde landen eerder om dat niet te doen. De vaccins konden beter worden gedeeld met armere landen die geen toegang hebben tot vaccins, zei de organisatie.

In meerdere onderzoeken staat dat een derde prik mensen met een hoger risico op een ernstig ziekteverloop beter zou beschermen, vooral tegen de Delta-variant van het coronavirus. De bescherming van de meeste vaccins zou na een aantal maanden iets afnemen. Een derde zogeheten booster shot zou de bescherming dan weer verhogen.

„De aanbeveling wordt gedaan omdat uit onderzoeken naar voren komt dat het aantal mensen dat ondanks inentingen het virus oploopt het hoogst is bij deze groep”, aldus WHO-directeur Kate O’Brien.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer