Ds. Lohmann: Bijbel ook in evangelicale kring voor velen niet meer Gods Woord
Ook in evangelicale kring wordt de Bijbel inmiddels door velen nog slechts gezien als een boek dat beginselen en richtlijnen bevat; niet meer als het door de Heilige Geest geïnspireerde Woord van God.
Dat stelde ds. Matthias Lohmann afgelopen week tijdens een onlineconferentie van Evangelium21, de Duitse tak van The Gospel Coalition. Thema van de driedaagse conferentie was dit jaar ”Heilig”. Zo’n 1200 mensen namen eraan deel, aldus de Duitse nieuwsdienst Idea maandag.
Ds. Lohmann, verbonden aan een vrije evangelische gemeente in München, maakt zich grote zorgen over de houding die vele evangelicals volgens hem inmiddels tegenover de Bijbel innemen. „Voor de weg terug naar de heiligheid die we verloren hebben, hebben we dringend Gods Woord nodig.” Hij riep ertoe op de Bijbelse leer in het centrum van alle gemeentewerk te plaatsen. „Onze leerdienst dient vooral een dienst ter herinnering aan de fundamentele waarheden van het geloof te zijn.”
Stephen Nichols, president van het Reformation Bible College in Sanford (Florida, VS), wees erop dat Gods heiligheid Zijn belangrijkste eigenschap is. „Mensen zijn door de zonde van de heilige God gescheiden.” Michael Reeves, president van de Union School of Theology in het Britse Oxford, beklemtoonde de veranderende kracht van het Evangelie.