Belgische Kamer bekrachtigt nieuwe regeringsploeg
De nieuwe Belgische regering onder leiding van de Vlaamse liberaal Alexander De Croo heeft ook het vertrouwen van de volksvertegenwoordiging gekregen. De Kamer gaf met 87 stemmen voor en 54 tegen het vertrouwen aan de ploeg van premier De Croo. Zeven parlementsleden onthielden zich van stemming.
De Croo’s regering bestaat naast hemzelf uit veertien ministers en vijf staatssecretarissen uit zeven partijen. België had tot de beëdiging van de nieuwe regering afgelopen week 493 dagen zonder volwaardige regering gezeten. Talloze pogingen door verschillende politici, onder wie de leider van de grootste Vlaamse partij N-VA Bart de Wever, om een regering te vormen, strandden. De N-VA zit nu niet in de regering.
De coalitie bestaat uit liberalen, sociaaldemocraten en groenen van beide kanten van de taalgrens plus de Vlaamse christendemocraten. België heeft meer dan vijftig regeringsploegen gehad sinds het einde van de Duitse bezetting in 1944.