Binnenland

Informateurs stellen partijen R’dam ultimatum

Informateurs Paul Rosenmöller en Pieter Duisenberg hebben alle partijen in de Rotterdamse raad een ultimatum gesteld. De onderhandelende partijen hebben nog een week gekregen om een coalitie te smeden. Daarna stoppen de informateurs er hoe dan ook mee.

ANP
31 May 2018 12:20Gewijzigd op 16 November 2020 13:24Leestijd 1 minuut

Het duo Rosenmöller en Duisenberg is het gedraal zat. „Er ligt een raamwerk waar alle partijen zich in kunnen vinden. Kennelijk is het makkelijker het eens te worden over de inhoud dan over een mogelijke coalitie”, zegt Rosenmöller.

Ook burgemeester Ahmed Aboutaleb heeft een dringend appel gedaan op de fractievoorzitters. „De tijd dringt. Er moet een nieuwe begroting komen.”

De informateurs hebben op verzoek van VVD en GroenLinks een conceptcollegeprogramma geschreven. De afgelopen dagen hebben zij geprobeerd een stevige coalitie samen te stellen met Leefbaar Rotterdam, VVD, GroenLinks, D66 en PvdA.

Tot op heden is dat niet gelukt omdat sommige partijen niet met elkaar in zee willen.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer