Kerk & religie

Mel Gibson wil ”The Passion” onverkort op tv

Mel Gibson’s productiemaatschappij ”ICON” houdt op dit moment gesprekken met de Amerikaanse omroepen over het uitzenden van de ”The Passion of the Christ”. Groot struikelblok zijn vooralsnog echter de voorwaarden die ICON stelt.

Kerkredactie
15 April 2004 08:55Gewijzigd op 14 November 2020 01:08Leestijd 2 minuten

Probleem is namelijk dat ICON er op staat dat de film in zijn geheel wordt uitgezonden. Zelfs de meest gewelddadige passages -de geseling bijvoorbeeld- mogen er niet uitgeknipt worden. Volgens de ”Hollywood Reporter” zullen de omroepen daardoor moeite hebben adverteerders te vinden voor ”The Passion”. De televisieomroepen in de VS zijn financieel allemaal afhankelijk van reclame-inkomsten.

”The Passion of the Christ” (Het lijden van de Christus) heeft alleen al in de VS meer dan 350 miljoen dollar opgebracht. Meestal bieden de omroepen hevig tegen elkaar op voor het recht om een bijzonder succesvolle film te mogen vertonen. ”Hollywood Reporter” denkt dat dit anders zal zijn met ”The Passion”. ICON verwacht echter dat de film eind dit jaar op de tv te zien zal zijn.

In Nederland denkt onder meer de Evangelische Omroep erover The Passion te gaan uitzenden. Op een deze week belegde ontmoetingsavond in Katwijk aan Zee riepen verschillende aanwezigen de omroep op om, mocht dit inderdaad gebeuren, de meest gewelddadige passages te schrappen.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer