Snowden: geen informatie in ruil voor asiel
RIO DE JANEIRO (ANP). Edward Snowden, die voor de Amerikaanse inlichtingendienst NSA werkte en geheimen van die dienst wereldkundig maakt, wil geen asiel in ruil voor informatie. Dit heeft hij zondagavond vanuit zijn ballingsoord Rusland aan de Braziliaanse omroep O Globo laten weten. Braziliaanse media meldden recent dat Snowden zou hebben aangeboden Brazilië informatie te geven in ruil voor asiel.
„Asiel moet worden verleend om humanitaire redenen. Maar als Brazilië mensenrechten wil beschermen en mij asiel aanbiedt, neem ik dat graag aan”, aldus Snowden. Hij communiceerde via een raadsman in Rusland en via e-mail met O Globo uit vrees te worden getraceerd. Snowden wordt door de VS gezocht wegens het lekken van de geheimen.
In heel de wereld is geschokt gereageerd op informatie van klokkenluider Snowden over de enorme omvang van de prakijken waarmee de VS wereldwijd de communicatie bespiedt.