Kerk & religie

VU krijgt evangelisch studiecentrum

Zes evangelische organisaties en de theologische faculteit van de Vrije Universiteit in Amsterdam zetten over twee weken hun handtekening onder de oprichtingsakte van een evangelisch studiecentrum.

Kerkredactie
28 November 2003 10:15Gewijzigd op 14 November 2020 00:45Leestijd 2 minuten

Het Center of Evangelical and Reformation Theology (CERT) wordt gevestigd aan de VU. De zes betrokken evangelische organisaties zijn het baptistenseminarie, de Evangelische Alliantie (EA), Soteria, stichting Evangelisch Werkverband (EW), stichting Evangelische Bijbelscholen en het Tyndale Theological Seminary.

Het primaire doel van het centrum is promotiestudenten die affiniteit hebben met de evangelische beweging een (onderzoeks)masterstudie van twee jaar aan te bieden, waarna ze zich kunnen wijden aan een promotiestudie van drie jaar. Ook is het mogelijk deze masterstudie in verkorte vorm te volgen zonder een tweede jaar van promotievoorbereiding.

Om de opleiding een duidelijk evangelisch profiel te geven, heeft de VU zich bereid verklaard bij deze opleiding ook externe, evangelische gastdocenten te betrekken. De evangelische beweging hoopt dat met de komst van dit centrum het aantal gepromoveerde evangelische theologen toeneemt. Daarnaast moet het centrum hen stimuleren om bij te dragen aan het nationale en internationale theologische debat.

Volgens een persbericht is er gekozen voor de VU als vestigingsplaats omdat de theologische faculteit steeds meer een centrum wordt voor onderzoek naar de geschiedenis en de theologie van de evangelische beweging en de pinksterbeweging. Dit komt onder meer door de aanwezigheid van het International Reformed Theological Institute (IRTI).

Ook werd in 2002 aan de VU het Hollenweger Center opgericht, in samenwerking met de faculteit der sociale wetenschappen en de Azusa-hogeschool van de pinksterkerken. Onlangs werd de leerstoel voor de theologie van de charismatische vernieuwing binnen de rooms-katholieke en protestantse traditie weer bezet, door prof. dr. C. van der Kooi.

Het nieuwe masterprogramma wordt in het Engels aangeboden. Dit geldt ook voor het andere onderwijs aan de faculteit. Het programma start in september 2004. De studie zal nadrukkelijk ook openstaan voor studenten van andere universiteiten die een beperkt aantal studiepunten binnen dit programma wensen te behalen. Voor afgestudeerde hbo-studenten theologie is een speciaal voorbereidingstraject ontwikkeld.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer