Autothrottle mogelijk oorzaak crash San Franscisco
SAN FRANCISCO (AP). Het onderzoek naar het vliegtuigongeluk in San Francisco afgelopen zaterdag spitst zich toe op de automatische gashendel (‘autothrottle’), die mogelijk verkeerd ingesteld stond. Ook wordt bekeken of de piloten iets te verwijten valt. Dat heeft de Amerikaanse National Transportation Safety Board woensdag gezegd.
De Boeing 777 van de Zuid-Koreaanse luchtvaartmaatschappij Asiana Airlines vloog tijdens de landing in San Francisco veel te laag en veel te langzaam. Het landingsgestel en de staart raakten kort voor de landingsbaan een rotsachtige zeewering en verongelukte. Twee passagiers kwamen om en tientallen raakten gewond.
De piloten verkeerden in de veronderstelling dat automatische gashendel de snelheid van het toestel op peil hield, maar dat was niet het geval, zei Deborah Hersman van de NTSB. De piloot die op het fatale moment de stuurknuppel bediende bleek bovendien nog in opleiding te zijn en had nog maar weinig vlieguren in een Boeing 777 gemaakt.