Rusland steunt Britse resolutie over Libië
Rusland zal instemmen met de ontwerpresolutie over Libië, die Groot-Brittannië aan de leden van de Veiligheidsraad van Verenigde Naties wil voorleggen. Dat heeft een hoge Russische diplomaat dinsdag gezegd, aldus het Russische persbureau Interfax.
Volgens diplomatieke bronnen overleggen de leden van de VN-veiligheidsraad woensdag over de resolutie en komt deze vrijdag in stemming. Eerder meldden anonieme diplomatieke bronnen dat dit maandagavond al zou gebeuren, maar de stemming lijkt te zijn uitgesteld in verband met onderhandelingen tussen Frankrijk en Libië over een andere schadevergoeding.
De resolutie moet formeel een einde maken aan de sancties die de VN instelden tegen Libië naar aanleiding van de aanslag boven Lockerbie. Libië erkende vrijdag officieel verantwoordelijk te zijn voor de aanslag op een Pan Am-vliegtuig boven het Schotse plaatsje Lockerbie in 1988. Daardoor kwamen de 259 inzittenden van het toestel en elf inwoners van Lockerbie om het leven.
Nadat Libië weigerde de twee verdachten van de aanslag uit te leveren, kondigde de Veiligheidsraad in 1992 economische sancties af tegen het land.
In een akkoord met Groot-Brittannië en de Verenigde Staten, dat woensdag al werd gesloten, heeft Libië zich bereid verklaard 2,7 miljard dollar uit te keren aan de nabestaanden van de slachtoffers, in ruil voor het formeel opheffen van de sancties.
De Fransen eisen dat de Libiërs meer schadevergoeding betalen aan de nabestaanden van de 170 slachtoffers van de aanslag op een Frans passagiersvliegtuig in 1989. Het bedrag van in totaal 36 miljoen dollar dat in 1999 werd afgesproken, ligt veel lager dan de schadevergoeding die de nabestaanden van de Lockerbie-slachtoffers krijgen uitgekeerd.