Arrestaties wegens drugssmokkel in vissen
SCHIPHOL (ANP) – De Koninklijke Marechaussee op Schiphol heef drie mensen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij smokkel van cocaïne in tropische vissen. Dat heeft de marechaussee vrijdag bekendgemaakt.

De marechaussee begon een onderzoek, nadat vorig jaar een zending tropische vissen was onderschept met daarin 97 liter vloeibare cocaïne.
De marechaussee arresteerde een 47-jarige vrouw uit Capelle aan den IJssel, een 47-jarige man in Bulgarije en een 54-jarige man in Amsterdam die al in detentie zat. Alle verdachten hebben de Nederlandse nationaliteit.
Vorig jaar oktober nam de marechaussee 50 dozen met tropische vissen in beslag met daarin de 97 liter cocaïne. De drugs zaten in plastic zakken die waren gehecht aan zakken waarin de vissen zaten. De vissen waren afkomstig uit Colombia. Hierbij werd de hulp ingeroepen van een dierenspeciaalzaak om het leven te redden van de dieren. De cocaïne heeft een geschatte straatwaarde van zo’n 9 miljoen euro.