Buitenland

„Ruil gijzelaars voor militairen”

De stamleden die een Nederlands echtpaar in Jemen hebben ontvoerd, willen het tweetal ruilen voor militairen en veiligheidsfunctionarissen. Die zouden in april vorig jaar een aanslag op de stam hebben gepleegd.

Buitenlandredactie
2 April 2009 10:04Gewijzigd op 14 November 2020 07:38Leestijd 2 minuten

Jan Hogendoorn en zijn vrouw werden dinsdag in de buurt van de hoofdstad Sanaa ontvoerd. Hogendoorn werkt bij Vitens, dat in het gebied een water­project uitvoert.„We zullen de gijzelaars niet vrijlaten voordat we de daders in handen hebben”, aldus stamhoofd Ali Nasser al-Siraji tegenover AFP.Hij liet weten zijn ‘gasten’ goed te verzorgen. „Ze hebben voedsel gekregen en hebben het aangenaam.”

Verscheidene media, waaronder NOS en persbureau AP, hebben contact gehad met het echtpaar. Hoogendoorn vertelde in een kort gesprek met de NOS dat zijn auto werd klemgereden. Toen hij kalasjnikovgeweren zag, besloot hij te stoppen.

Zijn vrouw zei tegenover AP: „Het was een zeer klassiek geval van kidnapping. We kregen een lunch en thee aangeboden en we mochten een wandeling maken en foto’s nemen. Het is zo’n avontuur – dat is de enige manier om ermee om te gaan.” Ze zei te verwachten binnen een dag te worden vrijgelaten. De Nederlandse ambassade in Jemen onderhoudt nauw contact met de autoriteiten over de twee. „Voor zover we kunnen nagaan, maken ze het relatief goed”, aldus minister Verhagen van Buitenlandse Zaken.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer