Kerk & religie

Vaccinatiedwang in VS aangevochten

Twee rooms-katholieke vrouwen klagen de Amerikaanse staat Arkansas aan omdat hun kinderen verplicht ingeënt moeten worden. Ze vinden dat hun religieuze vrijheid wordt geschonden. Het gaat om een vaccinatie tegen pokken en een tegen hepatitis B.

Van een medewerker
7 December 2001 19:54Gewijzigd op 13 November 2020 23:18Leestijd 2 minuten

Volgens Shannon Law uit Little Rock wordt het vaccin tegen de pokken gehaald uit geaborteerde foetussen. Daarom weigert ze haar drie kinderen in te laten enten.

Hepatitis B wordt vooral verspreid door drugsgebruikers en door prostituees. Susan Brock uit Royal wil niet dat haar kinderen hiermee in verband worden gebracht en daarom weigert ze hen te laten inenten.

De zaak begon te rollen toen gezondheidsambtenaren weigerden uitzonderingen te maken voor de kinderen. In Arkansas bestaat een wet waarin staat dat men vaccinatie mag weigeren als de weigering deel uitmaakt van de leer van een erkende kerk. Shannon Law probeert dat nu aan te tonen, met hulp van haar advocaat. Ze verzamelde verschillende stukken uit de rooms-katholieke catechismus en verklaringen van priesters.

Er is overigens geen Vaticaans verbod tegen pokkenenting. Maar mevrouw Law concludeert dat de inenting onjuist is, omdat het vaccin uit geaborteerde foetussen wordt gehaald.

Volgens Reginald Roberts, ambtenaar bij het ministerie van Gezondheid in Arkansas, werden de vaccins vroeger weliswaar ontwikkeld uit geaborteerde foetussen, maar is dat nu niet meer het geval.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer