Duitse minister bevestigd dood gijzelaar
BERLIJN/KABUL (ANP/DPA/AFP) – De Duitse minister van Buitenlandse Zaken, Steinmeier, heeft zaterdag bevestigd dat één van de twee afgelopen week ontvoerde Duitsers in Afghanistan is overleden.
De andere leeft zei de bewindsman. „Het komt er nu op aan dat we alles wat menselijkerwijs mogelijk is doen om het leven van de tweede gijzelaar te redden", aldus Steinmeier.Hij betuigde zijn medeleven aan de nabestaanden van het overleden slachtoffer. Hij prees beide ingenieurs die zich hadden ingezet Afghanistan weer op te bouwen.
De Afghaanse regering stelde ook al dat één Duitser was overleden. De Taliban betwisten deze lezing en hebben gemeld dat de twee door hen zijn gedood.
Verscheidene Duitse media berichtten dat de twee ingenieurs niet door de Taliban zijn ontvoerd maar door een stam die het mogelijk op anderen had gemunt en toevalig op de Duitsers stuitte in de streek Wardak ten zuidwesten van de hoofdstad Kabul. Eén van de twee is waarschijnlijk overleden omdat hij afhankelijk was van medicijnen waar hij niet meer over beschikte.