Buitenland

Israel dreigt veiligheidschef te liquideren

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) – Israël heeft vrijdag gedreigd de nieuwe veiligheidschef van de Palestijnse Hamasregering te liquideren.

21 April 2006 13:17Gewijzigd op 14 November 2020 03:40Leestijd 1 minuut

„Wij hebben nog een lange rekening met deze terrorist te vereffenen en zijn nominatie verschaft hem geen immuniteit", zei de Israëlische minister Zeev Boim op de Israëlische radio.De Palestijnse minister van Binnenlandse Zaken Sadi Siam benoemde de 45–jarige Jamal Abu Samhadana donderdag op een hoge veiligheidspost. De minister kondigde ook de oprichting van een nieuwe veiligheidsdienst aan, die moet bestaan uit leden van de radicale militante bewegingen.

Samhadana overleefde al twee pogingen van Israël om hem uit de weg te ruimen. Volgens Jeruzalem heeft hij opdracht gegeven tot meerdere dodelijke aanslagen in Israël.

Samhadana liet vrijdag weten dat tegen Israël zal blijven vechten. „Ik zal mijn geweer blijven vasthouden en ik zal de trekker overhalen als dat nodig is om mijn volk te verdedigen", aldus Samhadana. Hij voegde eraan toe dat hij ondanks zijn nieuwe functie ook de militante beweging Palestijnse Volksverzetscomités blijft aanvoeren.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer