Buitenland

Hussein voorspelde aanslag op Verenigde Staten

WASHINGTON (ANP) – De voormalige Iraakse dictator Saddam Hussein heeft midden jaren negentig een aanslag op de Verenigde Staten voorspeld. Hij benadrukte destijds dat Irak niets met dergelijke terreuraanvallen te maken zou hebben.

16 February 2006 06:56Gewijzigd op 14 November 2020 03:28Leestijd 1 minuut

Dat blijkt uit geluidsopnamen die de Amerikaanse omroep ABC zijn toegespeeld door een Amerikaan die deel uitmaakte van een VN–inspectieteam voor Irak. De zender maakte woensdag een deel van de inhoud van de geluidsbanden bekend, die in totaal twaalf uur duren.De toenmalige president zei op een vergadering in een van zijn paleizen dat hij de Amerikanen en Britten had gewaarschuwd: „Terrorisme komt eraan." Hussein sprak over massavernietigingswapens. Aanvallen zouden moeilijk zijn te stoppen: „Wat kan voorkomen dat een autobom in Washington een nucleaire explosie veroorzaakt, of een bacteriële of een chemische?"

Hussein werd in 2003 door een internationale troepenmacht verdreven omdat Washington vreesde dat het Iraakse regime over massavernietigingswapens beschikte. Aanvankelijk hielden de Amerikanen Bagdad verantwoordelijk voor de aanslagen van 11 september 2001 op de Verenigde Staten.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer