Stott benoemd tot erevoorzitter Lausanne Comité
Dr. John R. W. Stott is benoemd tot erevoorzitter van het Lausanne Comité voor Wereldevangelisatie (LCWE). Stott wordt door velen gezien als een van de meest invloedrijke leiders binnen de evangelicale beweging.
Volgens de huidige uitvoerend voorzitter van het LCWE, S. Douglas Birdsall, is Stott synoniem aan Lausanne en heeft hij een belangrijke rol gespeeld bij de ontwikkeling van deze beweging. Stott heeft „een hart en een visie voor de wereld”, aldus Birdsall.
Dr. Stott bekleedde binnen de Lausanne-beweging verschillende functies. Zo was hij in 1974, tijdens het eerste internationaal congres voor wereldevangelisatie (Lausanne I), voorzitter van het comité dat het Lausanne Convenant opstelde.
Het LCWE brengt vertegenwoordigers van kerken wereldwijd bijeen die geïnteresseerd zijn in zending en evangelisatie.