Buitenland

Rusland en Polen halen banden aan

De Russische president, Vladimir Poetin, en zijn Poolse collega, Alexander Kwasniewski, hebben gisteren hun tevredenheid uitgesproken over de verbeterde betrekkingen tussen de landen en aangedrongen op meer economische banden tussen de staten langs de Oostzee.

AP
16 October 2001 12:07Gewijzigd op 13 November 2020 23:14Leestijd 2 minuten

Kwasniewski, die samen met Poetin medailles uitreikte aan wetenschappers, nodigde Poetin uit voor een officieel bezoek aan Polen. Het Kremlin meldde dat Poetin komend jaar op 16 en 17 januari naar Warschau zal komen, de data waarop het Rode Leger in 1945 de nazi’s uit de Poolse hoofdstad verdreef.

Moskou doet er alles aan om invloed terug te winnen in Polen, een staat met 39 miljoen inwoners die strategisch is gelegen tussen Rusland en West–Europa. Sinds de ineenstorting van de Sovjet–Unie en de keuze van Warschau voor het Westen –waartoe ook de Poolse toetreding tot de NAVO in 1999 mag worden gerekend– waren de betrekkingen bekoeld. Polen zal naar verwachting in 2004 worden opgenomen in de Europese Unie.

Poetin vroeg aandacht voor de status van de Russische enclave Kaliningrad, die aan Polen grenst. Moskou is bezorgd over de EU–uitbreiding rond de Oostzee, omdat ook de andere buur van Kaliningrad, Litouwen, op den duur in de Europese Unie zal worden opgenomen.

De Russische president zei dat het daarom van belang is te blijven spreken over de toekomst van de enclave. Kwasniewski zei dat de regio Kaliningrad „deel moet nemen aan de Europese integratie” en open moet zijn voor toerisme en andere contacten. „Ik ben blij dat de meningen van Rusland en Polen over deze kwestie overeenkomen.”

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer