Zorgen in Zeeland over effect van laagvliegende helikopters
De provincie Zeeland heeft zorgen over de effecten van laagvliegende helikopters op onder meer de natuur en landbouw. Defensie heeft vrijwel heel Zeeland aangewezen als gebied waar piloten kunnen oefenen met het vliegen vlak boven de grond. Dat geldt ook voor flinke delen van Noord-Holland, Overijssel, Noord-Brabant en Utrecht.
„Hoewel we begrip hebben voor de noodzaak van Defensie-activiteiten, blijft onze zorg wel hoe we effecten op natuur, landbouw, recreatie en woonomgeving zoveel mogelijk kunnen voorkomen”, zegt gedeputeerde Dick van der Velde.
De VVD’er is wel opgelucht dat twee andere Defensie-opties voor Zeeland zijn afgevallen. De haven van Vlissingen was in beeld om meer schepen met militaire lading te ontvangen, maar de keuze hiervoor is gevallen op de Maasvlakte bij Rotterdam. De F-35’s komen niet naar vliegbasis Woensdrecht, net over de provinciegrens in Noord-Brabant, maar gaan naar Lelystad Airport.