Macron: Meloni geeft misleidende informatie ontmoetingen Oekraïne
De Franse president Emmanuel Macron heeft de Italiaanse premier Giorgia Meloni ervan beschuldigd misleidende informatie over bijeenkomsten in Oekraïne te hebben verspreid. Zijn opmerkingen hebben betrekking op Meloni’s verklaringen over haar recente afwezigheid bij de bijeenkomsten met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en andere leiders in Kyiv.
Volgens Macron gingen de bijeenkomsten over hoe een staakt-het-vuren en duurzame vrede in Oekraïne bereikt konden worden. Er werd niet gesproken over de inzet van troepen, aldus de Franse president. Hij voegde eraan toe dat er al genoeg desinformatie van de Russen is.
Meloni had eerder de „opvallende afwezigheid” van Italië bij de bijeenkomsten verklaard door te stellen dat haar land momenteel niet van plan is troepen naar Oekraïne te sturen om een vredesakkoord te sluiten. „Het zou voor ons geen zin hebben om deel te nemen aan plannen die doelen nastreven die we expliciet hebben aangegeven niet te delen”, zei ze.