Weer zwarte rook na drie stemmingen, nog geen nieuwe paus
De kardinalen zijn het in de Sixtijnse Kapel nog niet eens geworden over wie de opvolger moet worden van paus Franciscus. De eerste twee stemrondes van donderdag zijn geweest, maar er bleek geen overeenstemming te zijn. Later op de dag volgen er nog hooguit twee.
Uit de kleine schoorsteen bovenop de Sixtijnse Kapel kwam zwarte rook. Het signaal dat de kardinalen nog verdeeld zijn werd gezien door vele tienduizenden gelovigen en andere geïnteresseerden die naar het Sint-Pietersplein waren gekomen.
Het plein, dat minder vol stond dan woensdagavond, reageerde gelaten op de rook. Sommige mensen slaakten kreten van teleurstelling, de meesten vertrokken. Op het Sint-Pietersplein is plek voor tienduizenden mensen, maar ook op de straten eromheen verzamelden zich belangstellenden die de schoorsteen en het balkon wilden zien.
De 133 kieskardinalen gingen na de stemming met lunchpauze. Naar verwachting komen ze vanaf 16.00 uur weer bij elkaar, waarna nog eens wordt gestemd. Als die vierde stemronde een paus oplevert, wordt dat meteen bekendgemaakt. Zo niet, zal geen rook te zien zijn boven de kapel waar de kardinalen bij elkaar zitten, maar wordt meteen stemronde vijf gehouden. Aan het begin van de avond is dan naar verwachting weer zwarte of witte rook te zien.
De rook komt van de verbranding van de stembriefjes. Als niemand de vereiste tweederdemeerderheid behaalt, wordt een stofje toegevoegd om zwarte rook te maken. Als er een paus geselecteerd is, kleurt de rook wit en luiden klokken.