Economie

Krant: Brussel overweegt heffingen op Boeing-vliegtuigen

De Europese Commissie overweegt speciale heffingen op Boeing-vliegtuigen in te voeren als vergelding op Amerikaanse importheffingen. Deze maatregelen zouden kunnen ingaan als er onvoldoende vooruitgang wordt geboekt bij de onderhandelingen met Washington om Amerikaanse tarieven te beperken, schrijft de Financial Times op basis van ingewijden.

7 May 2025 13:17Leestijd 1 minuut

Volgens de Britse zakenkrant neemt Brussel de Boeing-heffingen op in een lijst met ongeveer 100 miljard euro aan jaarlijkse Amerikaanse import die kan worden getroffen door mogelijke Europese vergeldingen. Als de Europese Commissie deze maatregelen echt wil invoeren, moeten ze nog wel eerst worden goedgekeurd door een meerderheid van de lidstaten.

Brussel en Boeing weigerden beiden commentaar te geven aan de krant. China kwam naar verluidt eerder al met beperkingen voor Boeing-leveringen. Persbureau Bloomberg meldde vorige maand dat de Chinese regering luchtvaartmaatschappijen voorlopig verbood om leveringen van Boeings te accepteren.

Vond je dit artikel nuttig?

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer