Buitenland

Pakistaans dodental na Indiase aanval loopt op

Bij de Indiase aanvallen op buurland Pakistan zijn woensdag zeker 26 burgers gedood, meldt het Pakistaanse leger. 46 mensen zouden gewond zijn geraakt. India meldde dat aan Indiase kant zeven burgers zijn gedood door Pakistaanse beschietingen.

7 May 2025 07:39Gewijzigd op 7 May 2025 08:10Leestijd 2 minuten

India zegt dat de eigen raketaanvallen gericht waren op „terroristische infrastructuur”. Het reageerde daarmee op een aanslag in de regio Kasjmir van twee weken geleden. Toen werden 26 mensen gedood en volgens India hadden de daders banden met Pakistan. De regering in Islamabad ontkent dat.

Volgens het Indiase leger zijn meerdere terroristenkampen „volledig verwoest” door de raketten van afgelopen nacht. De locaties zouden zijn gekozen om te voorkomen dat er burgerslachtoffers zouden vallen of dat er schade zou ontstaan aan civiele infrastructuur.

Pakistan bestrijdt die uitleg en claimt dat India onder meer een Pakistaanse dam en twee moskeeën heeft aangevallen. Het Pakistaanse leger zou vijf Indiase straaljagers hebben neergehaald.

De twee buurlanden hebben sinds de onafhankelijkheid van de Britten in 1947 meerdere oorlogen uitgevochten over de regio Kasjmir. Beide landen claimen het gebied, waar voornamelijk moslims wonen.

Het was de afgelopen ruim twintig jaar relatief rustig in Kasjmir, maar de aanslag van twee weken geleden heeft de verhoudingen weer op scherp gezet. De regio is verdeeld door een bestandslijn. Langs die feitelijke grens is de afgelopen weken al veel geschoten, terwijl de spanning tussen India en Pakistan opliep

Onder meer de Verenigde Naties, de Verenigde Staten en Frankrijk hebben opgeroepen de rust te bewaren.

Vond je dit artikel nuttig?

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer